Hälsosam Rörlighet i Västerås ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 265 098 | 659 728 | 522 183 |
| Summa anläggningstillgångar | — | 78 718 | 100 846 |
| Summa tillgångar | 265 098 | 738 446 | 623 029 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 113 132 | 214 723 | 165 172 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 150 632 | 352 223 | 215 172 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 89 466 | 271 757 | 21 634 |
| Summa eget kapital | 114 466 | 386 223 | 407 857 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 501 581 | 1 398 998 | 1 193 044 |
| Rörelseresultat | 150 454 | 444 115 | −58 071 |
| EBITDA | — | 463 795 | −37 682 |
| Resultat före skatt | 112 954 | 344 157 | 28 825 |
| Årets resultat | 89 466 | 271 757 | 21 634 |
| Personalkostnader | 83 890 | 676 089 | 966 472 |
| Avskrivningar | — | 19 680 | 20 389 |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
- Karien de Rond Sjukgymnastik Aktiebolag
- Claes Ellefors CE Alternativ Rehabilitering Aktiebolag
- Glennes Fysioterapiklinik AB
- Christer Sahlberg Chiropraktik AB
- Sjukgymnasterna på Odensvi AB
- Peter Forsberg Sjukgymnastik AB
- Aros Fysio AB
- Magnus Högberg Sjukgymnastik AB
- Jonas Ferlander Sjukgymnastik AB
- Rehab & Friskvård i Västerås AB
Sammanfattning: Hälsosam Rörlighet i Västerås AB
Översikt
Hälsosam Rörlighet i Västerås AB (org.nr 559430-8289) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Västerås. Bransch enligt SCB: fysioterapeutisk verksamhet (SNI 86950).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 193 044 kr, vilket är 14,7 % mindre än året innan (1 398 998 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 54,2 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 21 634 kr (1,8 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 193 044 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 623 029 kr och det egna kapitalet 407 857 kr (soliditet 65,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.