CMM Fastigheter ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 52 512 | 25 079 | 856 423 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 350 000 | 1 350 000 | 21 087 899 |
| Summa tillgångar | 1 402 512 | 1 375 079 | 21 944 322 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 1 377 216 | 1 346 793 | 5 788 955 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 1 377 216 | 1 346 793 | 7 888 955 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 296 | 2 990 | 14 027 081 |
| Summa eget kapital | 25 296 | 28 286 | 14 055 367 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 73 000 | 34 000 | 30 000 |
| Rörelseresultat | 1 660 | −57 521 | −61 493 |
| Resultat före skatt | 1 725 | 3 739 | 14 028 535 |
| Årets resultat | 296 | 2 990 | 14 027 081 |
| Personalkostnader | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: CMM Fastigheter AB
Översikt
CMM Fastigheter AB (org.nr 559395-3184) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Träslövsläge. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 30 000 kr, vilket är 11,8 % mindre än året innan (34 000 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 35,9 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 14 027 081 kr (46 757 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 21 944 322 kr och det egna kapitalet 14 055 367 kr (soliditet 64,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.