Tandläkare Ara Jarivan ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2026
| 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 95 792 | 679 462 | 1 198 694 | 186 140 |
| Summa anläggningstillgångar | 757 826 | 781 322 | 636 130 | 3 200 315 |
| Summa tillgångar | 853 618 | 1 460 784 | 1 834 824 | 3 386 455 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 112 946 | 148 398 | 50 606 | 563 791 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 112 946 | 148 398 | 50 606 | 563 791 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 715 672 | 571 714 | 471 832 | 1 038 446 |
| Summa eget kapital | 740 672 | 1 312 386 | 1 784 218 | 2 822 664 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −45 478 | −63 331 | −51 911 | −55 538 |
| Resultat före skatt | 912 358 | 729 192 | 601 622 | 1 317 359 |
| Årets resultat | 715 672 | 571 714 | 471 832 | 1 038 446 |
| Personalkostnader | 4 673 | 6 087 | 6 895 | 6 465 |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Tandläkare Ara Jarivan AB
Översikt
Tandläkare Ara Jarivan AB (org.nr 559372-2720) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Arvika. Bransch enligt SCB: tandläkarverksamhet (SNI 86230).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2026 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2026 var en vinst på 1 038 446 kr. Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 3 386 455 kr och det egna kapitalet 2 822 664 kr (soliditet 83,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.