Property Performance Sweden ABAktiv
Finansiell översikt
Det finns inga uppgifter för den här posten.
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 141 767 | 29 555 | 65 456 | 52 571 |
| Summa anläggningstillgångar | 5 247 160 | 5 603 574 | 5 613 864 | 5 624 154 |
| Summa tillgångar | 5 388 927 | 5 633 129 | 5 679 320 | 5 676 725 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | — | 4 582 | 17 572 | 24 922 |
| Långfristiga skulder | 5 340 000 | 5 590 000 | 5 590 000 | 5 590 000 |
| Summa skulder | 5 340 000 | 5 594 582 | 5 607 572 | 5 614 922 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −1 073 | −10 380 | 33 201 | −9 945 |
| Summa eget kapital | 48 927 | 38 547 | 71 748 | 61 803 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −1 073 | −12 212 | −14 099 | −12 885 |
| Resultat före skatt | −1 073 | −10 380 | 38 841 | −9 945 |
| Årets resultat | −1 073 | −10 380 | 33 201 | −9 945 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Property Performance Sweden AB
Översikt
Property Performance Sweden AB (org.nr 559337-0215) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Strängnäs. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 9 945 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 5 676 725 kr och det egna kapitalet 61 803 kr (soliditet 1,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.