TAfast Trosa ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2026
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 360 000 | 329 000 | 556 000 | 669 000 | 649 000 |
| Årets resultat | −1 767 229 | −1 044 888 | −1 248 289 | −1 087 749 | −910 135 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 7 790 602 | 6 131 500 | 4 292 459 | 2 750 079 | 1 478 340 |
| Summa skulder | 179 067 | 364 853 | 374 101 | 129 469 | 67 865 |
| Summa eget kapital | 7 611 535 | 5 766 647 | 3 918 358 | 2 620 610 | 1 410 475 |
| Anställda | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: TAfast Trosa AB
Översikt
TAfast Trosa AB (org.nr 556928-8276) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2013 och har funnits i 13 år. Säte enligt registret: Trosa. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik (SNI 71124).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 649 000 kr, vilket är 3,0 % mindre än året innan (669 000 kr). Från 2022 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 15,9 % per år. Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 910 135 kr. Företaget har gått med förlust under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 2. Nettoomsättningen per anställd var 324 500 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 1 478 340 kr och det egna kapitalet 1 410 475 kr (soliditet 95,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.