TopLady Sweden ABAktiv

556891-4054AktiebolagRegistrerat 2012MÖLNLYCKE

Finansiell översikt

4 798 661 kr−27,0%
Omsättning 2025
+7,0%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2019–2025
02 mn4 mn6 mn8 mn2019202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
01 mn2 mn3 mn2019202020212022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2023

Föreslagen utdelning 500 000 kr.

Historik
2023500 000 kr
2021400 000 kr
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning4 842 2336 001 6097 714 6656 576 7104 798 661
Årets resultat269 311593 108599 574−132 612208 466
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar1 720 9592 146 0362 155 1541 729 4321 648 019
Summa skulder945 8341 177 8041 087 3481 494 2381 004 359
Summa eget kapital775 125968 2321 067 806235 194643 660
Anställda23332
Föreslagen utdelning400 000—500 000——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: TopLady Sweden AB

Översikt

TopLady Sweden AB (org.nr 556891-4054) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2012 och har funnits i 14 år. Säte enligt registret: Mölnlycke.

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 4 798 661 kr, vilket är 27,0 % mindre än året innan (6 576 710 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 7,0 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 208 466 kr (4,3 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 6 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2 (året innan: 3). Nettoomsättningen per anställd var 2 399 331 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 648 019 kr och det egna kapitalet 643 660 kr (soliditet 39,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.