Life is App ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 151 727 | 138 064 | 329 750 | 267 020 | 417 492 | 334 826 | 447 735 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 151 727 | 138 064 | 329 750 | 267 020 | 417 492 | 334 826 | 447 735 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 105 163 | 103 938 | 284 552 | 204 070 | 353 762 | 265 397 | 390 393 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 105 163 | 103 938 | 284 552 | 204 070 | 353 762 | 265 397 | 390 393 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 2 567 | −12 438 | 11 072 | 17 752 | 780 | 5 698 | −12 086 |
| Summa eget kapital | 46 564 | 34 126 | 45 198 | 62 950 | 63 730 | 69 429 | 57 342 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 415 000 | 420 000 | 840 000 | 480 000 | 1 060 000 | 700 000 | 1 230 000 |
| Rörelseresultat | 3 275 | −12 436 | 11 080 | 22 005 | 856 | 7 545 | −12 186 |
| Resultat före skatt | 3 266 | −12 438 | 11 072 | 22 005 | 955 | 7 251 | −12 087 |
| Årets resultat | 2 567 | −12 438 | 11 072 | 17 752 | 780 | 5 698 | −12 086 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Life is App AB
Översikt
Life is App AB (org.nr 556842-1191) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2011 och har funnits i 15 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 230 000 kr, vilket är 75,7 % mer än året innan (700 000 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 19,9 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2019–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 12 086 kr. Företaget har gått med vinst under 5 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 447 735 kr och det egna kapitalet 57 342 kr (soliditet 12,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.