Tucken Restaurang AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 5 898 975 | 3 313 837 | 2 707 270 | 2 697 380 | 2 697 552 | 2 697 552 | 97 552 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 650 000 | 1 190 000 | 1 190 000 | 1 190 000 | 1 190 000 | 3 790 000 |
| Summa tillgångar | 5 898 975 | 3 963 837 | 3 897 270 | 3 887 380 | 3 887 552 | 3 887 552 | 3 887 552 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 1 042 984 | 65 828 | 0 | — | — | — | — |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 1 042 984 | 65 828 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 7 420 149 | −115 982 | −739 | −9 891 | 172 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital | 4 855 991 | 3 898 009 | 3 897 270 | 3 887 380 | 3 887 552 | 3 887 552 | 3 887 552 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 149 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Rörelseresultat | −566 053 | −115 985 | −739 | −10 541 | −1 750 | 0 | 0 |
| Resultat före skatt | 7 420 149 | −115 982 | −739 | −9 891 | 172 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 7 420 149 | −115 982 | −739 | −9 891 | 172 | 0 | 0 |
| Personalkostnader | 131 420 | 5 440 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | 1 | 1 | 0 | — | 0 | 0 | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Tucken Restaurang Aktiebolag
Översikt
Tucken Restaurang Aktiebolag (org.nr 556728-2933) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2007 och har funnits i 19 år. Säte enligt registret: Årsta. Bransch enligt SCB: holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2024 hade företaget ingen nettoomsättning. Företaget har gått med vinst under 2 av 7 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2024. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 887 552 kr och det egna kapitalet 3 887 552 kr (soliditet 100 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.