J Mulders Entreprenad ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2025–2026
| 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 359 791 | 2 045 053 |
| Summa anläggningstillgångar | 5 028 867 | 6 970 832 |
| Summa tillgångar | 5 388 658 | 9 015 885 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 518 096 | 1 779 587 |
| Långfristiga skulder | 766 667 | 2 675 076 |
| Summa skulder | 1 284 763 | 4 684 663 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 001 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −75 589 | 227 326 |
| Summa eget kapital | 4 103 895 | 4 331 222 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 0 | 4 924 000 |
| Rörelseresultat | −65 950 | 560 108 |
| EBITDA | −7 000 | 1 322 999 |
| Resultat före skatt | −75 589 | 268 659 |
| Årets resultat | −75 589 | 227 326 |
| Personalkostnader | 0 | 1 584 749 |
| Avskrivningar | 58 950 | 762 891 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 0 | 2 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: J Mulders Entreprenad AB
Översikt
J Mulders Entreprenad AB (org.nr 559495-5212) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2024 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Vingåker. Bransch enligt SCB: mark- och grundarbeten (SNI 43120).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 4 924 000 kr. Årets resultat 2026 var en vinst på 227 326 kr (4,6 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2026: 2 (året innan: 0). Nettoomsättningen per anställd var 2 462 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 9 015 885 kr och det egna kapitalet 4 331 222 kr (soliditet 48,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.