Lyckåsen Sverige ABAktiv

559483-5125AktiebolagRegistrerat 2024ÖREBRO

Finansiell översikt

1 506 000 kr+300,1%
Omsättning 2025/26
+300,1%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024/25–2025/26
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn2024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen2024/252025/26
Sammanställning av årsredovisningar2025–2026
2024/252025/26
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar127 592394 763
Summa anläggningstillgångar——
Summa tillgångar127 592394 763
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder83 205352 692
Långfristiga skulder——
Summa skulder83 205352 691
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)−19 573−2 315
Summa eget kapital44 38742 072
Resultaträkning
Nettoomsättning376 3901 506 000
Rörelseresultat−17 6664 963
Resultat före skatt−19 573−2 315
Årets resultat−19 573−2 315
Personalkostnader—145 109
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda02
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Lyckåsen Sverige AB

Översikt

Lyckåsen Sverige AB (org.nr 559483-5125) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2024 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Örebro. Bransch enligt SCB: partihandel med parfym och kosmetika (SNI 46450).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 1 506 000 kr, vilket är 300 % mer än året innan (376 390 kr). Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 2 315 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 2 (året innan: 0). Nettoomsättningen per anställd var 753 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 394 763 kr och det egna kapitalet 42 072 kr (soliditet 10,7 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.