Stark & Co ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2025–2026
| 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|
| Nettoomsättning | 215 000 | 441 000 |
| Årets resultat | 82 188 | 101 800 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Summa tillgångar | 176 333 | 269 186 |
| Summa skulder | 69 145 | 60 198 |
| Summa eget kapital | 107 188 | 208 988 |
| Anställda | 1 | 1 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Stark & Co AB
Översikt
Stark & Co AB (org.nr 559478-2418) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2024 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Idre. Bransch enligt SCB: fysioterapeutisk verksamhet (SNI 86950).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 441 000 kr, vilket är 105 % mer än året innan (215 000 kr). Årets resultat 2026 var en vinst på 101 800 kr (23,1 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2026: 1. Nettoomsättningen per anställd var 441 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 269 186 kr och det egna kapitalet 208 988 kr (soliditet 77,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.