Coffeum Primis ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 56 569 | 124 208 |
| Summa anläggningstillgångar | 177 965 | 126 174 |
| Summa tillgångar | 234 534 | 250 382 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 92 587 | 161 469 |
| Långfristiga skulder | 2 642 | 0 |
| Summa skulder | 95 229 | 161 469 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 114 305 | 63 913 |
| Summa eget kapital | 139 305 | 88 913 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 460 250 | 565 545 |
| Rörelseresultat | 144 594 | 84 824 |
| EBITDA | 150 479 | 95 615 |
| Resultat före skatt | 143 973 | 83 759 |
| Årets resultat | 114 305 | 63 913 |
| Personalkostnader | 388 986 | 417 911 |
| Avskrivningar | 5 885 | 10 791 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Coffeum Primis AB
Översikt
Coffeum Primis AB (org.nr 559464-9229) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Brösarp. Bransch enligt SCB: hotellverksamhet utan restaurangrörelse (SNI 55103).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 565 545 kr, vilket är 22,9 % mer än året innan (460 250 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 63 913 kr (11,3 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 565 545 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 250 382 kr och det egna kapitalet 88 913 kr (soliditet 35,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.