Care of Elin & Lotta ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 342 631 | 7 857 763 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — |
| Summa tillgångar | 342 631 | 7 857 763 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 320 489 | 6 990 886 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 320 489 | 7 255 886 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −2 858 | 579 735 |
| Summa eget kapital | 22 142 | 601 877 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 85 000 | 37 608 000 |
| Rörelseresultat | −2 221 | 1 009 114 |
| Resultat före skatt | −2 858 | 744 712 |
| Årets resultat | −2 858 | 579 735 |
| Personalkostnader | — | 34 415 705 |
| Avskrivningar | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | — | 62 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Care of Elin & Lotta AB
Översikt
Care of Elin & Lotta AB (org.nr 559463-1169) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Bjurholm. Bransch enligt SCB: övriga öppna sociala insatser för vuxna (SNI 88993).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 37 608 000 kr, vilket är 44 145 % mer än året innan (85 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 579 735 kr (1,5 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 62. Nettoomsättningen per anställd var 606 581 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 7 857 763 kr och det egna kapitalet 601 877 kr (soliditet 7,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.