Camptec ABAktiv

559459-7386AktiebolagRegistrerat 2023FALKENBERG

Finansiell översikt

1 731 000 kr+103,9%
Omsättning 2025
+103,9%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar149 802321 775
Summa anläggningstillgångar——
Summa tillgångar149 802321 775
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder71 785185 161
Långfristiga skulder——
Summa skulder87 385218 161
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)37 41741 197
Summa eget kapital62 417103 614
Resultaträkning
Nettoomsättning849 0001 731 000
Rörelseresultat62 76969 249
Resultat före skatt47 12351 954
Årets resultat37 41741 197
Personalkostnader231 421689 710
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda12
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Camptec AB

Översikt

Camptec AB (org.nr 559459-7386) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Falkenberg. Bransch enligt SCB: allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar (SNI 95311).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 731 000 kr, vilket är 104 % mer än året innan (849 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 41 197 kr (2,4 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2 (året innan: 1). Nettoomsättningen per anställd var 865 500 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 321 775 kr och det egna kapitalet 103 614 kr (soliditet 32,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag