Laserkliniken i Märsta ABAktiv

559457-9277AktiebolagRegistrerat 2023MÄRSTA

Finansiell översikt

431 989 kr+47,7%
Omsättning 2025
+47,7%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen300 tusen20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar53 705220 127
Summa anläggningstillgångar——
Summa tillgångar53 705220 127
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder105 865151 369
Långfristiga skulder——
Summa skulder105 865151 369
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)−77 160120 918
Summa eget kapital−52 16068 758
Resultaträkning
Nettoomsättning292 443431 989
Rörelseresultat−77 265131 952
Resultat före skatt−77 160132 182
Årets resultat−77 160120 918
Personalkostnader32 1040
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda11
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Laserkliniken i Märsta AB

Översikt

Laserkliniken i Märsta AB (org.nr 559457-9277) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Märsta. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 431 989 kr, vilket är 47,7 % mer än året innan (292 443 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 120 918 kr (28,0 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 431 989 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 220 127 kr och det egna kapitalet 68 758 kr (soliditet 31,2 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag