NR Medical Care ABAktiv

559457-0946AktiebolagRegistrerat 2023MÖLNLYCKE

Finansiell översikt

59 400 kr−91,6%
Omsättning 2025/26
−91,6%
Genomsnittlig årlig förändring 2024/25–2025/26
0200 tusen400 tusen600 tusen800 tusen2024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen600 tusen2024/252025/26
Sammanställning av årsredovisningar2025–2026
2024/252025/26
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar363 70166 803
Summa anläggningstillgångar——
Summa tillgångar363 70166 803
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder445 000129 479
Långfristiga skulder——
Summa skulder445 000129 479
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)−106 29918 623
Summa eget kapital−81 299−62 676
Resultaträkning
Nettoomsättning706 05259 400
Rörelseresultat−106 27451 602
Resultat före skatt−106 29918 623
Årets resultat−106 29918 623
Personalkostnader728 9750
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda1—
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: NR Medical Care AB

Översikt

NR Medical Care AB (org.nr 559457-0946) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Mölnlycke. Bransch enligt SCB: specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus (SNI 86102).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 59 400 kr, vilket är 91,6 % mindre än året innan (706 052 kr). Årets resultat 2026 var en vinst på 18 623 kr (31,4 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 706 052 kr.

Värt att notera

Det egna kapitalet var negativt vid utgången av räkenskapsåret 2026 (−62 676 kr). Det egna kapitalet understiger hälften av aktiekapitalet (25 000 kr); enligt aktiebolagslagen kan styrelsen då behöva upprätta en kontrollbalansräkning.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag