D4 Solution ABAktiv

559456-7231AktiebolagRegistrerat 2023HÖÖR

Finansiell översikt

449 000 kr−38,7%
Omsättning 2025
−38,7%
Genomsnittlig årlig förändring 2024–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen800 tusen20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar192 67672 176
Summa anläggningstillgångar——
Summa tillgångar192 67672 176
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder167 55564 857
Långfristiga skulder——
Summa skulder167 55564 857
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)121−17 802
Summa eget kapital25 1217 319
Resultaträkning
Nettoomsättning732 000449 000
Rörelseresultat114−17 991
Resultat före skatt121−17 802
Årets resultat121−17 802
Personalkostnader530 836419 495
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda11
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: D4 Solution AB

Översikt

D4 Solution AB (org.nr 559456-7231) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Höör.

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 449 000 kr, vilket är 38,7 % mindre än året innan (732 000 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 17 802 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 449 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 72 176 kr och det egna kapitalet 7 319 kr (soliditet 10,1 %).

Värt att notera

Det egna kapitalet understiger hälften av aktiekapitalet (25 000 kr); enligt aktiebolagslagen kan styrelsen då behöva upprätta en kontrollbalansräkning.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag