South Side Fades ABAktiv

559454-5690AktiebolagRegistrerat 2023STOCKHOLM

Finansiell översikt

574 670 kr+101,4%
Omsättning 2025
+101,4%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0500 tusen1 mn1,5 mn20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar147 40711 830
Summa anläggningstillgångar01 013 211
Summa tillgångar147 4071 025 041
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder52 638269 641
Långfristiga skulder——
Summa skulder52 638407 417
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)69 769522 855
Summa eget kapital94 769617 624
Resultaträkning
Nettoomsättning285 330574 670
Rörelseresultat88 581538 859
Resultat före skatt88 879608 000
Årets resultat69 769522 855
Personalkostnader2 9521 581
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda—1
Föreslagen utdelning—0

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: South Side Fades AB

Översikt

South Side Fades AB (org.nr 559454-5690) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 2 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: frisörer och barberare (SNI 96210).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 574 670 kr, vilket är 101 % mer än året innan (285 330 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 522 855 kr (91,0 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 574 670 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 025 041 kr och det egna kapitalet 617 624 kr (soliditet 60,3 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag