Z.R Transporter i Sverige ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 1 187 899 | 3 983 180 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — |
| Summa tillgångar | 1 187 899 | 3 983 180 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 166 714 | 2 179 727 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 461 714 | 2 704 727 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 701 185 | 552 268 |
| Summa eget kapital | 726 185 | 1 278 453 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 11 192 000 | 7 419 000 |
| Rörelseresultat | 1 178 190 | 919 412 |
| Resultat före skatt | 884 119 | 696 744 |
| Årets resultat | 701 185 | 552 268 |
| Personalkostnader | 9 865 318 | 5 328 277 |
| Avskrivningar | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 34 | 17 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Z.R Transporter i Sverige AB
Översikt
Z.R Transporter i Sverige AB (org.nr 559450-1271) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Järfälla. Bransch enligt SCB: vägtransport, godstrafik (SNI 49410).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 7 419 000 kr, vilket är 33,7 % mindre än året innan (11 192 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 552 268 kr (7,4 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 17 (året innan: 34). Nettoomsättningen per anställd var 436 412 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 983 180 kr och det egna kapitalet 1 278 453 kr (soliditet 32,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.