Yaafarz ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 170 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 491 927 | 748 153 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — |
| Summa tillgångar | 491 927 | 748 153 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 295 521 | 359 856 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 295 521 | 359 856 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 171 406 | 361 891 |
| Summa eget kapital | 196 406 | 388 297 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 1 193 664 | 1 544 799 |
| Rörelseresultat | 215 371 | 455 904 |
| Resultat före skatt | 215 844 | 455 806 |
| Årets resultat | 171 406 | 361 891 |
| Personalkostnader | 928 418 | 1 041 284 |
| Avskrivningar | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 2 | 2 |
| Föreslagen utdelning | 170 000 | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Yaafarz AB
Översikt
Yaafarz AB (org.nr 559435-9480) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Järfälla. Bransch enligt SCB: datakonsultverksamhet (SNI 62201).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 544 799 kr, vilket är 29,4 % mer än året innan (1 193 664 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 361 891 kr (23,4 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 772 400 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 748 153 kr och det egna kapitalet 388 297 kr (soliditet 51,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.