MJ Healthcare Solutions ABAktiv

559431-5672AktiebolagRegistrerat 2023HAMMARÖ

Finansiell översikt

179 892 kr
Omsättning 2023

Nyckeltal

2023
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen300 tusen2023

Utdelning

från årsredovisningen
2023

Föreslagen utdelning 112 500 kr.

Sammanställning av årsredovisningar2023
2023
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar230 172
Summa anläggningstillgångar—
Summa tillgångar230 172
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder75 003
Långfristiga skulder—
Summa skulder75 003
Aktiekapital25 000
Balanserat resultat—
Årets resultat (eget kapital)130 169
Summa eget kapital155 169
Resultaträkning
Nettoomsättning179 892
Rörelseresultat163 938
Resultat före skatt163 938
Årets resultat130 169
Personalkostnader—
Avskrivningar—
Övriga nyckeltal
Anställda0
Föreslagen utdelning112 500

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: MJ Healthcare Solutions AB

Översikt

MJ Healthcare Solutions AB (org.nr 559431-5672) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Hammarö. Bransch enligt SCB: primärvårdsmottagningar med läkare m.m. (SNI 86211).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2023 var 179 892 kr. Årets resultat 2023 var en vinst på 130 169 kr (72,4 % av nettoomsättningen). Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2023. Vid utgången av räkenskapsåret 2023 var balansomslutningen 230 172 kr och det egna kapitalet 155 169 kr (soliditet 67,4 %). Årsredovisningen för 2023 föreslår en utdelning på 112 500 kr.

Värt att notera

Den senaste digitalt inlämnade årsredovisningen avser 2023.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.