SRB Travel i Stockholm ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 534 000 | 1 858 000 |
| Årets resultat | −151 784 | −315 065 | −404 440 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 183 044 | 338 250 | 416 710 |
| Summa skulder | 159 828 | 280 099 | 277 999 |
| Summa eget kapital | 23 216 | 58 151 | 138 711 |
| Anställda | — | — | 2 |
| Föreslagen utdelning | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Offentliga upphandlingar
1 vunnen upphandlingKontrakt tilldelade företaget enligt EU:s annonsdatabas TED, sedan 2024-03-20.
| Upphandling | Upphandlande organisation | Belopp | Publicerad |
|---|---|---|---|
| Resebyråtjänster · 3 leverantörer | Upphandlingscenter Falun Borlänge-regionen | 2024-03-20 |
Källa: TED (Tenders Electronic Daily), EU:s publikationsbyrå. Endast upphandlingar över EU:s tröskelvärden publiceras i TED. Belopp visas när företaget är ensam leverantör.
Liknande företag
Sammanfattning: SRB Travel i Stockholm AB
Översikt
SRB Travel i Stockholm AB (org.nr 559430-1185) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: resebyråverksamhet (SNI 79110).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 858 000 kr, vilket är 248 % mer än året innan (534 000 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 404 440 kr. Företaget har gått med förlust under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 929 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 416 710 kr och det egna kapitalet 138 711 kr (soliditet 33,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.