Tingvalla Städ ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2026
| 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 549 000 | 1 604 000 | 2 227 000 |
| Årets resultat | 17 072 | 49 900 | 102 003 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 306 883 | 566 889 | 683 758 |
| Summa skulder | 264 811 | 474 917 | 489 782 |
| Summa eget kapital | 42 072 | 91 972 | 193 976 |
| Anställda | 3 | 4 | 4 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Tingvalla Städ AB
Översikt
Tingvalla Städ AB (org.nr 559429-3374) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Karlstad. Bransch enligt SCB: lokalvård (SNI 81210).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 2 227 000 kr, vilket är 38,8 % mer än året innan (1 604 000 kr). Från 2024 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 101 % per år. Årets resultat 2026 var en vinst på 102 003 kr (4,6 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 4. Nettoomsättningen per anställd var 556 750 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 683 758 kr och det egna kapitalet 193 976 kr (soliditet 28,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.