F& HK SANTÉ ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 93 983 | 561 443 | 803 271 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 342 376 | 255 104 |
| Summa tillgångar | 93 983 | 903 819 | 1 058 375 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 27 320 | 596 575 | 596 251 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 27 320 | 666 575 | 666 251 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 41 663 | 170 581 | 154 880 |
| Summa eget kapital | 66 663 | 237 244 | 392 124 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 75 778 | 1 690 551 | 1 880 502 |
| Rörelseresultat | 52 469 | 284 577 | 196 010 |
| EBITDA | 52 469 | 344 997 | 283 282 |
| Resultat före skatt | 52 469 | 214 803 | 195 527 |
| Årets resultat | 41 663 | 170 581 | 154 880 |
| Personalkostnader | 0 | 1 179 201 | 1 369 519 |
| Avskrivningar | 0 | 60 420 | 87 272 |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: F& HK SANTÉ AB
Översikt
F& HK SANTÉ AB (org.nr 559428-8937) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Limhamn. Bransch enligt SCB: primärvårdsmottagningar med läkare m.m. (SNI 86211).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 880 502 kr, vilket är 11,2 % mer än året innan (1 690 551 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 398 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 154 880 kr (8,2 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 058 375 kr och det egna kapitalet 392 124 kr (soliditet 37,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.