G.V Rörservice ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 884 223 | 4 186 969 | 4 651 394 |
| Årets resultat | 264 794 | 158 124 | 126 971 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 558 404 | 984 758 | 1 148 257 |
| Summa skulder | 268 610 | 536 840 | 573 368 |
| Summa eget kapital | 289 794 | 447 918 | 574 889 |
| Anställda | 2 | 2 | 3 |
| Föreslagen utdelning | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: G.V Rörservice AB
Översikt
G.V Rörservice AB (org.nr 559424-9871) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Rönninge. Bransch enligt SCB: värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 4 651 394 kr, vilket är 11,1 % mer än året innan (4 186 969 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 129 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 126 971 kr (2,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 3 (året innan: 2). Nettoomsättningen per anställd var 1 550 465 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 148 257 kr och det egna kapitalet 574 889 kr (soliditet 50,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.