Cat Clean i Mälardalen AktiebolagAktiv

559423-8544AktiebolagRegistrerat 2023SURAHAMMAR

Finansiell översikt

301 777 kr−22,4%
Omsättning 2025
−22,4%
Genomsnittlig årlig förändring 2024–2025
0100 tusen200 tusen300 tusen400 tusen20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
050 tusen100 tusen20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar83 61178 682
Summa anläggningstillgångar——
Summa tillgångar83 61178 682
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder17 3951 501
Långfristiga skulder——
Summa skulder17 3951 501
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)12 03310 965
Summa eget kapital66 21677 181
Resultaträkning
Nettoomsättning388 818301 777
Rörelseresultat15 25314 143
Resultat före skatt15 30214 129
Årets resultat12 03310 965
Personalkostnader290 615243 308
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda—1
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Cat Clean i Mälardalen Aktiebolag

Översikt

Cat Clean i Mälardalen Aktiebolag (org.nr 559423-8544) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Surahammar. Bransch enligt SCB: lokalvård (SNI 81210).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 301 777 kr, vilket är 22,4 % mindre än året innan (388 818 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 10 965 kr (3,6 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 301 777 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 78 682 kr och det egna kapitalet 77 181 kr (soliditet 98,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.