D-Rail Solutions ABAktiv

559417-8609AktiebolagRegistrerat 2023GÄVLE

Finansiell översikt

712 000 kr+127,7%
Omsättning 2025
+127,7%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen800 tusen20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar48 773968 2151 498 454
Summa anläggningstillgångar—3 744 9017 543 283
Summa tillgångar48 7734 713 1169 041 737
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder1801 059 4341 352 018
Långfristiga skulder———
Summa skulder1801 059 4341 352 018
Aktiekapital50 00050 00050 000
Balanserat resultat———
Årets resultat (eget kapital)−4 357 194−2 280 990−956 427
Summa eget kapital48 5933 653 6827 689 719
Resultaträkning
Nettoomsättning—312 746712 000
Rörelseresultat−4 357 452−2 002 839−1 581 239
Resultat före skatt−4 357 194−2 280 990−956 427
Årets resultat−4 357 194−2 280 990−956 427
Personalkostnader—3 984 2134 378 854
Avskrivningar———
Övriga nyckeltal
Anställda—66
Föreslagen utdelning———

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: D-Rail Solutions AB

Översikt

D-Rail Solutions AB (org.nr 559417-8609) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2023 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Gävle. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 712 000 kr, vilket är 128 % mer än året innan (312 746 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 956 427 kr. Företaget har gått med förlust under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 6. Nettoomsättningen per anställd var 118 667 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 9 041 737 kr och det egna kapitalet 7 689 719 kr (soliditet 85,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag