JV Care ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 327 104 | 290 479 | 208 111 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | 327 104 | 290 479 | 208 111 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 177 749 | 129 982 | 117 977 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 177 749 | 129 982 | 117 977 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 124 355 | 11 142 | −20 364 |
| Summa eget kapital | 149 355 | 160 497 | 90 134 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 1 252 305 | 1 236 417 | 1 358 628 |
| Rörelseresultat | 161 785 | 28 832 | 9 620 |
| Resultat före skatt | 161 511 | 28 303 | 7 378 |
| Årets resultat | 124 355 | 11 142 | −20 364 |
| Personalkostnader | 991 832 | 685 156 | 781 158 |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: JV Care AB
Översikt
JV Care AB (org.nr 559411-5288) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Björklinge. Bransch enligt SCB: specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus (SNI 86102).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 358 628 kr, vilket är 9,9 % mer än året innan (1 236 417 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 4,2 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 20 364 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 358 628 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 208 111 kr och det egna kapitalet 90 134 kr (soliditet 43,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.