Cul de Sac ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 1 631 324 | 1 976 649 | 1 822 664 |
| Årets resultat | 58 797 | −12 440 | 4 965 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 154 011 | 321 765 | 178 896 |
| Summa skulder | 45 214 | 225 408 | 77 574 |
| Summa eget kapital | 108 797 | 96 357 | 101 322 |
| Anställda | — | — | 1 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Cul de Sac AB
Översikt
Cul de Sac AB (org.nr 559405-7639) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 822 664 kr, vilket är 7,8 % mindre än året innan (1 976 649 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 5,7 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 4 965 kr (0,3 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 822 664 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 178 896 kr och det egna kapitalet 101 322 kr (soliditet 56,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.