Cibola Hospitality Group ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 24 876 | 23 386 | 12 734 283 | 1 562 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | 20 730 613 | 20 730 613 |
| Summa tillgångar | 24 876 | 23 386 | 33 464 896 | 20 732 175 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | — | — | 30 523 416 | 18 766 678 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 0 | 30 523 416 | 18 766 678 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −124 | −1 490 | 418 094 | −975 983 |
| Summa eget kapital | 24 876 | 23 386 | 2 941 480 | 1 965 497 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −124 | −1 490 | −1 490 | −87 602 |
| Resultat före skatt | −124 | −1 490 | 418 510 | −830 869 |
| Årets resultat | −124 | −1 490 | 418 094 | −975 983 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Cibola Hospitality Group AB
Översikt
Cibola Hospitality Group AB (org.nr 559404-9693) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 3 år. Säte enligt registret: Frösön.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 975 983 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 20 732 175 kr och det egna kapitalet 1 965 497 kr (soliditet 9,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.