P.E. Nisse Integrerade IT-System ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 34 513 | 20 416 | 12 926 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | 34 513 | 20 416 | 12 926 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 3 634 | 1 524 | 0 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 3 634 | 1 524 | 0 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 5 879 | −11 987 | −5 966 |
| Summa eget kapital | 30 879 | 18 892 | 12 926 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 8 000 | 0 | — |
| Rörelseresultat | 7 403 | −11 989 | −5 933 |
| Resultat före skatt | 7 403 | −11 987 | −5 966 |
| Årets resultat | 5 879 | −11 987 | −5 966 |
| Personalkostnader | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: P.E. Nisse Integrerade IT-System AB
Översikt
P.E. Nisse Integrerade IT-System AB (org.nr 559402-2468) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Brandbergen. Bransch enligt SCB: utgivning av annan programvara (SNI 58290).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2024 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 5 966 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 12 926 kr och det egna kapitalet 12 926 kr (soliditet 100 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.