MJ solutions i Norrköping ABAktiv

559400-7204AktiebolagRegistrerat 2022ÅBY

Finansiell översikt

342 708 kr−66,4%
Omsättning 2024/25
−66,4%
Genomsnittlig årlig förändring 2023/24–2024/25
0500 tusen1 mn1,5 mn2023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen300 tusen2023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
2023/242024/25
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar213 968270 899
Summa anläggningstillgångar——
Summa tillgångar213 968270 899
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder73 581115 642
Långfristiga skulder——
Summa skulder73 581115 642
Aktiekapital25 00025 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)44 99514 870
Summa eget kapital140 387155 257
Resultaträkning
Nettoomsättning1 019 340342 708
Rörelseresultat56 60419 679
Resultat före skatt56 64220 656
Årets resultat44 99514 870
Personalkostnader939 594303 671
Avskrivningar——
Övriga nyckeltal
Anställda—1
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: MJ solutions i Norrköping AB

Översikt

MJ solutions i Norrköping AB (org.nr 559400-7204) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Åby. Bransch enligt SCB: sluten primärvård (SNI 86101).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 342 708 kr, vilket är 66,4 % mindre än året innan (1 019 340 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 14 870 kr (4,3 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 342 708 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 270 899 kr och det egna kapitalet 155 257 kr (soliditet 57,3 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.