Emma Education ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 55 458 | 87 587 | 68 153 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | 55 458 | 87 587 | 68 153 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 10 422 | 8 802 | 5 284 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 10 422 | 8 802 | 5 284 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 20 036 | 33 749 | −15 916 |
| Summa eget kapital | 45 036 | 78 785 | 62 869 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 91 511 | 63 791 | 9 878 |
| Rörelseresultat | 24 978 | 42 078 | −15 880 |
| Resultat före skatt | 25 233 | 42 504 | −15 869 |
| Årets resultat | 20 036 | 33 749 | −15 916 |
| Personalkostnader | 9 750 | 0 | 195 |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Emma Education AB
Översikt
Emma Education AB (org.nr 559397-8751) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Fjärås.
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 9 878 kr, vilket är 84,5 % mindre än året innan (63 791 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 67,1 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 15 916 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 68 153 kr och det egna kapitalet 62 869 kr (soliditet 92,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.