Ingrid Remvall författare & föreläsare ABAktiv

559397-3364AktiebolagRegistrerat 2022LOMMA

Finansiell översikt

361 949 kr+24,4%
Omsättning 2025
−18,9%
Genomsnittlig årlig förändring 2023–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar300 929126 628212 607
Summa anläggningstillgångar———
Summa tillgångar300 929126 628212 607
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder150 11354 972140 526
Långfristiga skulder———
Summa skulder185 11354 972140 526
Aktiekapital25 00025 00025 000
Balanserat resultat———
Årets resultat (eget kapital)90 816−44 160425
Summa eget kapital115 81671 65672 081
Resultaträkning
Nettoomsättning550 956290 996361 949
Rörelseresultat149 811−80 637846
Resultat före skatt114 858−44 160425
Årets resultat90 816−44 160425
Personalkostnader316 408323 729318 517
Avskrivningar———
Övriga nyckeltal
Anställda111
Föreslagen utdelning000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Ingrid Remvall författare & föreläsare AB

Översikt

Ingrid Remvall författare & föreläsare AB (org.nr 559397-3364) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Lomma. Bransch enligt SCB: scenkonst (SNI 90200).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 361 949 kr, vilket är 24,4 % mer än året innan (290 996 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 18,9 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 425 kr (0,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 361 949 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 212 607 kr och det egna kapitalet 72 081 kr (soliditet 33,9 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag