Chef Liam ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 33 240 | 24 288 | 36 772 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | 33 240 | 24 288 | 36 772 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 3 549 | 1 844 | 6 883 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 3 549 | 1 844 | 6 883 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 4 691 | −7 247 | 7 445 |
| Summa eget kapital | 29 691 | 22 444 | 29 889 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 102 527 | 41 139 | 27 662 |
| Rörelseresultat | 6 247 | −7 331 | 9 189 |
| Resultat före skatt | 5 974 | −7 247 | 9 336 |
| Årets resultat | 4 691 | −7 247 | 7 445 |
| Personalkostnader | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Chef Liam AB
Översikt
Chef Liam AB (org.nr 559394-6279) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Nacka. Bransch enligt SCB: cateringverksamhet vid enskilda evenemang (SNI 56210).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 27 662 kr, vilket är 32,8 % mindre än året innan (41 139 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 48,1 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 7 445 kr (26,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 36 772 kr och det egna kapitalet 29 889 kr (soliditet 81,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.