Sing Sing Lund ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 7 568 042 | 2 980 000 |
| Summa anläggningstillgångar | 10 991 002 | 9 351 487 |
| Summa tillgångar | 18 559 044 | 12 331 487 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 12 989 541 | 1 423 528 |
| Långfristiga skulder | 0 | 4 158 003 |
| Summa skulder | 16 489 541 | 10 207 531 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 1 251 922 | 54 453 |
| Summa eget kapital | 2 069 503 | 2 123 956 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 7 716 000 | 6 699 000 |
| Rörelseresultat | −1 529 737 | −2 215 341 |
| EBITDA | 103 223 | −577 419 |
| Resultat före skatt | 1 575 420 | 69 539 |
| Årets resultat | 1 251 922 | 54 453 |
| Personalkostnader | 2 349 219 | 2 355 068 |
| Avskrivningar | 1 632 960 | 1 637 922 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Sing Sing Lund AB
Översikt
Sing Sing Lund AB (org.nr 559393-0885) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 6 699 000 kr, vilket är 13,2 % mindre än året innan (7 716 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 54 453 kr (0,8 % av nettoomsättningen). Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 12 331 487 kr och det egna kapitalet 2 123 956 kr (soliditet 17,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.