Las Pampas Group ABAktiv

559392-2478AktiebolagRegistrerat 2022GÖTEBORG

Finansiell översikt

352 000 kr+37,5%
Omsättning 2025/26
+1,9%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2022/23–2025/26
0100 tusen200 tusen300 tusen400 tusen2022/232023/242024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen300 tusen2022/232023/242024/252025/26

Utdelning

från årsredovisningen
2025/26

Föreslagen utdelning 100 000 kr.

Historik
2025/26100 000 kr
2024/2550 000 kr
Sammanställning av årsredovisningar2023–2026
2022/232023/242024/252025/26
Nettoomsättning333 00041 000256 000352 000
Årets resultat6 807−34 86486 285110 416
Balanserat resultat————
Summa tillgångar117 16715 723157 833259 885
Summa skulder85 36018 78074 604116 240
Summa eget kapital31 807−3 05783 229143 645
Anställda1111
Föreslagen utdelning——50 000100 000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Las Pampas Group AB

Översikt

Las Pampas Group AB (org.nr 559392-2478) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: cateringverksamhet vid enskilda evenemang (SNI 56210).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 352 000 kr, vilket är 37,5 % mer än året innan (256 000 kr). Från 2023 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 1,9 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2023–2026). Årets resultat 2026 var en vinst på 110 416 kr (31,4 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 1. Nettoomsättningen per anställd var 352 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 259 885 kr och det egna kapitalet 143 645 kr (soliditet 55,3 %). Årsredovisningen för 2026 föreslår en utdelning på 100 000 kr.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.