Temciuc Vård ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 564 203 | 1 577 896 | 826 900 | 1 219 100 |
| Årets resultat | 158 320 | −143 727 | −216 088 | 375 750 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 641 663 | 809 756 | 571 403 | 1 038 892 |
| Summa skulder | 458 343 | 782 163 | 534 897 | 626 636 |
| Summa eget kapital | 183 320 | 27 593 | 36 506 | 412 256 |
| Anställda | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Temciuc Vård AB
Översikt
Temciuc Vård AB (org.nr 559388-1757) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Lund. Bransch enligt SCB: annan allmän öppen hälso- och sjukvård, ej primärvård (SNI 86212).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 219 100 kr, vilket är 47,4 % mer än året innan (826 900 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 29,3 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 375 750 kr (30,8 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 609 550 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 038 892 kr och det egna kapitalet 412 256 kr (soliditet 39,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.