Cimalti ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 3 443 509 | 1 551 481 | 12 358 343 |
| Summa anläggningstillgångar | 748 777 | 477 310 | 205 843 |
| Summa tillgångar | 4 192 286 | 2 028 791 | 12 564 186 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 326 689 | 500 352 | 534 593 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 326 689 | 500 352 | 534 593 |
| Aktiekapital | 25 000 | 26 314 | 34 968 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −4 134 403 | −4 965 158 | −5 480 247 |
| Summa eget kapital | 3 865 597 | 1 528 439 | 12 029 593 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | — |
| Rörelseresultat | −4 132 809 | −4 965 092 | −5 479 987 |
| EBITDA | −3 906 586 | −4 693 625 | −5 208 520 |
| Resultat före skatt | −4 134 403 | −4 965 158 | −5 480 247 |
| Årets resultat | −4 134 403 | −4 965 158 | −5 480 247 |
| Personalkostnader | 1 876 969 | 2 127 214 | 2 121 964 |
| Avskrivningar | 226 223 | 271 467 | 271 467 |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | 2 | 2 | 2 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Cimalti AB
Översikt
Cimalti AB (org.nr 559383-6645) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2024 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 5 480 247 kr. Företaget har gått med förlust under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 12 564 186 kr och det egna kapitalet 12 029 593 kr (soliditet 95,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 6 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.