Leskinens Lager ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 550 000 | 1 485 000 | 1 532 000 | 1 745 000 |
| Årets resultat | 153 467 | 81 142 | 138 309 | 137 617 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 674 298 | 771 465 | 3 291 227 | 3 293 828 |
| Summa skulder | 495 831 | 511 856 | 2 893 309 | 2 758 294 |
| Summa eget kapital | 178 467 | 259 609 | 397 918 | 535 534 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Leskinens Lager AB
Översikt
Leskinens Lager AB (org.nr 559382-2710) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Vingåker. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik (SNI 71121).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 745 000 kr, vilket är 13,9 % mer än året innan (1 532 000 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 46,9 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 137 617 kr (7,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 745 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 293 828 kr och det egna kapitalet 535 534 kr (soliditet 16,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.