Eyra Holding i Örebro 4 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 5 702 212 | 1 341 | 162 591 | 56 941 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 586 593 | 7 643 515 | 7 752 964 | 8 140 536 |
| Summa tillgångar | 7 288 805 | 7 644 856 | 7 915 555 | 8 197 477 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 7 240 722 | 15 000 | 31 250 | 0 |
| Långfristiga skulder | — | 7 592 076 | 7 848 685 | 8 086 924 |
| Summa skulder | 7 240 722 | 7 607 076 | 7 879 935 | 8 086 924 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −26 917 | −110 303 | −502 160 | −75 067 |
| Summa eget kapital | 48 083 | 37 780 | 35 620 | 110 553 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −27 521 | −34 375 | −10 050 | −1 900 |
| Resultat före skatt | −26 917 | −110 303 | −502 160 | −75 067 |
| Årets resultat | −26 917 | −110 303 | −502 160 | −75 067 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Eyra Holding i Örebro 4 AB
Översikt
Eyra Holding i Örebro 4 AB (org.nr 559381-4345) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Örebro.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 75 067 kr. Företaget har gått med förlust under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 8 197 477 kr och det egna kapitalet 110 553 kr (soliditet 1,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.