True Vibration Academy ABAktiv

559375-8757AktiebolagRegistrerat 2022ÅKERSBERGA

Finansiell översikt

1 883 364 kr+70,4%
Omsättning 2025
+106,1%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2022–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn2022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0500 tusen1 mn1,5 mn2022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2024

Föreslagen utdelning 250 000 kr.

Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2022202320242025
Nettoomsättning215 000608 0001 105 0001 883 364
Årets resultat−96 9107 412269 037119 402
Balanserat resultat————
Summa tillgångar98 006405 4021 274 225843 967
Summa skulder72 916372 900972 686673 026
Summa eget kapital25 09032 502301 539170 941
Anställda0222
Föreslagen utdelning——250 000—

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: True Vibration Academy AB

Översikt

True Vibration Academy AB (org.nr 559375-8757) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Åkersberga. Bransch enligt SCB: litterärt skapande och musikkomposition (SNI 90110).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 883 364 kr, vilket är 70,4 % mer än året innan (1 105 000 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 106 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 119 402 kr (6,3 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 941 682 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 843 967 kr och det egna kapitalet 170 941 kr (soliditet 20,3 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.