Marvelous by M ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 34 702 | 26 815 | 27 088 | 27 369 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 34 702 | 26 815 | 27 088 | 27 369 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 21 464 | 13 396 | 13 746 | 8 459 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 21 464 | 13 396 | 13 746 | 8 459 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −64 762 | −36 819 | −31 076 | −15 432 |
| Summa eget kapital | 13 238 | 13 419 | 13 342 | 18 910 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 21 538 | 188 274 | 161 809 | 183 424 |
| Rörelseresultat | −64 786 | −37 328 | −31 485 | −15 516 |
| Resultat före skatt | −64 762 | −36 819 | −31 076 | −15 432 |
| Årets resultat | −64 762 | −36 819 | −31 076 | −15 432 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Marvelous by M AB
Översikt
Marvelous by M AB (org.nr 559373-2067) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Årsta. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 183 424 kr, vilket är 13,4 % mer än året innan (161 809 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 104 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 15 432 kr. Företaget har gått med förlust under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 27 369 kr och det egna kapitalet 18 910 kr (soliditet 69,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.