Aktiehantering i Värmland ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 22 288 | 10 041 | 1 195 934 |
| Summa anläggningstillgångar | 3 000 000 | 3 135 000 | 3 135 000 |
| Summa tillgångar | 3 022 288 | 3 145 041 | 4 330 934 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 2 250 000 | 1 885 000 | 3 098 061 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 2 250 000 | 1 885 000 | 3 098 061 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 749 188 | 487 753 | −27 168 |
| Summa eget kapital | 772 288 | 1 260 041 | 1 232 873 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −812 | −12 247 | −26 927 |
| Resultat före skatt | 749 188 | 487 753 | −27 168 |
| Årets resultat | 749 188 | 487 753 | −27 168 |
| Personalkostnader | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Aktiehantering i Värmland AB
Översikt
Aktiehantering i Värmland AB (org.nr 559371-3620) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Karlstad.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 27 168 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 4 330 934 kr och det egna kapitalet 1 232 873 kr (soliditet 28,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.