Marmo care ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 296 000 | 741 000 | 549 727 | 975 880 |
| Årets resultat | 36 543 | −32 625 | 1 412 | 179 738 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 167 980 | 105 861 | 206 744 | 246 767 |
| Summa skulder | 106 437 | 76 943 | 176 414 | 36 699 |
| Summa eget kapital | 61 543 | 28 918 | 30 330 | 210 068 |
| Anställda | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
- Byggnadsfirman Otto Magnusson Entreprenad AB
- Bara Byggnadstjänst Aktiebolag
- Skånska Bygglaget i Malmö Aktiebolag
- Skåne Montage Aktiebolag
- Byggnadsfirman Otto Magnusson Service AB
- B. Hjertmers Fastighetsservice Aktiebolag
- Tornerot Bygg AB
- Allt i Bygg i Malmö Aktiebolag
- Polimat Consulting Aktiebolag
- Rickard Olofsson Byggservice AB
Sammanfattning: Marmo care AB
Översikt
Marmo care AB (org.nr 559370-9099) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: byggande av bostadshus och andra byggnader (SNI 41000).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 975 880 kr, vilket är 77,5 % mer än året innan (549 727 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 48,8 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 179 738 kr (18,4 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 246 767 kr och det egna kapitalet 210 068 kr (soliditet 85,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.