Bårhult 9M Lokal ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 304 876 | 52 872 | 181 950 | 177 321 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 265 154 | 1 999 796 | 1 975 117 | 1 896 083 |
| Summa tillgångar | 1 570 030 | 2 052 668 | 2 157 067 | 2 073 404 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 1 602 849 | 182 421 | 177 863 | 102 159 |
| Långfristiga skulder | — | 1 945 000 | 1 930 000 | 1 915 680 |
| Summa skulder | 1 602 849 | 2 127 421 | 2 107 863 | 2 017 839 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −82 819 | −41 934 | −19 507 | 6 362 |
| Summa eget kapital | −32 819 | −74 753 | 49 204 | 55 565 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 8 451 | 154 735 | 172 639 | 239 175 |
| Rörelseresultat | −77 380 | 54 834 | 47 974 | 52 183 |
| EBITDA | −73 149 | 131 694 | 127 008 | 131 217 |
| Resultat före skatt | −82 819 | −41 934 | −19 507 | 6 362 |
| Årets resultat | −82 819 | −41 934 | −19 507 | 6 362 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | 4 231 | 76 860 | 79 034 | 79 034 |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Bårhult 9M Lokal AB
Översikt
Bårhult 9M Lokal AB (org.nr 559370-1609) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Landvetter. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 239 175 kr, vilket är 38,5 % mer än året innan (172 639 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 205 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 6 362 kr (2,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 2 073 404 kr och det egna kapitalet 55 565 kr (soliditet 2,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.