RF Bilvård ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2026
| 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 96 753 | 89 212 | 72 971 | 24 696 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 96 753 | 89 212 | 72 971 | 24 696 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 2 329 | 575 | 758 | 0 |
| Långfristiga skulder | 67 767 | 61 750 | 46 350 | 856 |
| Summa skulder | 70 096 | 62 325 | 47 108 | 855 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −58 343 | −19 770 | −21 024 | −2 022 |
| Summa eget kapital | 26 657 | 26 887 | 25 863 | 23 841 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 19 220 | 20 502 | 19 936 | 24 300 |
| Rörelseresultat | −58 341 | −19 739 | −21 004 | −2 014 |
| Resultat före skatt | −58 343 | −19 770 | −21 024 | −2 022 |
| Årets resultat | −58 343 | −19 770 | −21 024 | −2 022 |
| Personalkostnader | 19 574 | 0 | 0 | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: RF Bilvård AB
Översikt
RF Bilvård AB (org.nr 559369-4978) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Trelleborg. Bransch enligt SCB: detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment (SNI 47123).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 24 300 kr, vilket är 21,9 % mer än året innan (19 936 kr). Från 2023 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 8,1 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2023–2026). Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 2 022 kr. Företaget har gått med förlust under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 24 696 kr och det egna kapitalet 23 841 kr (soliditet 96,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.