Staaf Group Sweden ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 108 705 | 44 523 | 29 363 | 26 660 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 108 705 | 44 523 | 29 363 | 26 660 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 63 299 | 35 645 | 3 188 | 570 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 71 001 | 35 645 | 3 188 | 570 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 12 704 | −28 826 | −5 702 | −85 |
| Summa eget kapital | 37 704 | 8 878 | 26 175 | 26 090 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 477 000 | 530 040 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 25 118 | −37 186 | −5 903 | 0 |
| Resultat före skatt | 17 464 | −28 826 | −5 702 | −85 |
| Årets resultat | 12 704 | −28 826 | −5 702 | −85 |
| Personalkostnader | 279 981 | 276 621 | 0 | 0 |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | 1 | 1 | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Staaf Group Sweden AB
Översikt
Staaf Group Sweden AB (org.nr 559367-2529) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Älvsjö. Bransch enligt SCB: förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare (SNI 64994).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 85 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2023: 1. Nettoomsättningen per anställd var 530 040 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 26 660 kr och det egna kapitalet 26 090 kr (soliditet 97,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.