Sara Faraj ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 65 178 | 146 911 | 384 793 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | 65 178 | 146 911 | 384 793 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 24 599 | 72 999 | 305 441 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 24 599 | 73 000 | 305 441 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 15 579 | 33 332 | 5 441 |
| Summa eget kapital | 40 579 | 73 911 | 79 352 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 76 000 | 167 000 | 1 404 000 |
| Rörelseresultat | 19 612 | 44 269 | 29 861 |
| Resultat före skatt | 19 618 | 44 777 | 29 749 |
| Årets resultat | 15 579 | 33 332 | 5 441 |
| Personalkostnader | 30 226 | 0 | 228 737 |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Sara Faraj AB
Översikt
Sara Faraj AB (org.nr 559366-3833) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2022 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: all övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik (SNI 74990).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 404 000 kr, vilket är 741 % mer än året innan (167 000 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 330 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 5 441 kr (0,4 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 404 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 384 793 kr och det egna kapitalet 79 352 kr (soliditet 20,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.