The Performance Club ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 504 750 | 19 930 | 942 260 | 448 145 |
| Summa anläggningstillgångar | 221 621 | 168 240 | 494 117 | 405 821 |
| Summa tillgångar | 726 372 | 188 170 | 1 436 378 | 853 966 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 25 000 | 33 744 | 525 205 | 439 570 |
| Långfristiga skulder | 500 000 | 0 | 511 114 | 44 450 |
| Summa skulder | 525 000 | 33 744 | 1 036 319 | 484 020 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −323 628 | −46 946 | −554 367 | −30 113 |
| Summa eget kapital | 201 372 | 154 426 | 400 059 | 369 946 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 21 900 | 124 400 | 652 000 |
| Rörelseresultat | −33 750 | 6 435 | −561 770 | −176 |
| EBITDA | — | — | −535 347 | 100 286 |
| Resultat före skatt | −323 629 | −46 946 | −554 367 | −30 113 |
| Årets resultat | −323 628 | −46 946 | −554 367 | −30 113 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | — |
| Avskrivningar | — | — | 26 423 | 100 462 |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | 0 | 0 | 0 | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: The Performance Club AB
Översikt
The Performance Club AB (org.nr 559352-8192) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 652 000 kr, vilket är 424 % mer än året innan (124 400 kr). Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 30 113 kr. Företaget har gått med förlust under alla 4 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2024. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 853 966 kr och det egna kapitalet 369 946 kr (soliditet 43,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.